nahid-kiani-B[1]

ناهید کیانی هوگوپوش وزن ۴۹- کیلوگرم استان تهران بعد از کسب مقام سوم، دومین سهمیه دختران تکواندو ایران را در مسابقات گرنداِسلم بدست آورد.

 به گزارش روابط عمومی هیئت تکواندو استان تهران، نخستین دوره مسابقات “گرند اِسلم” تکواندو اواخر سال جاری میلادی با حضور برترین های تکواندو جهان به میزبانی شهر “ووشی” چین برگزار می‌شود. این رقابت‌ها با حضور بهترین‌های تکواندو جهان در دو گروه زنان و مردان در اوزان المپیکی برگزار خواهد شد که به قهرمان مسابقات ۷۰ هزار دلار، نایب قهرمان ۲۰ هزار دلار و نفر سوم ۱۰ هزار دلار پاداش تعلق می‌گیرد.

بر همین اساس برای تکمیل سهمیه حضور در اولین دوره مسابقات گرنداِسلم، رقابت‌های انتخابی برای تعیین ۳ سهمیه باقی‌مانده (در هر ۴ وزن) این رویداد از ساعت ۴:۳۰ بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت تهران آغاز و به مدت دو روز در سالن «تای هو» شهر “ووشی” چین ادامه خواهد داشت که ناهید کیانی تکواندوکار تهرانی در این رقابت‌ها موفق شد بر سکوی سومی بایستد.

نماینده وزن دوم کشورمان در اولین مبارزه خود «لیانگ ونلی» از چین را ۱۷ بر ۶ از پیش رو برداشت. در دومین پیکار دیگر نماینده چین را ۱۷ بر ۸ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

ناهید در این مرحله «تامیک کریستینا» از کرواسی دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۷ را پیش رو داشت که نتیجه ۹ بر ۶ واگذار کرد تا راهی دیدار رده بندی شود.

کیانی در دیدار رده بندی نماینده چین را ۶ بر ۵ مغلوب خویش ساخت و به این ترتیب موفق شد سهمیه حضور در مسابقات گرنداِسلم را بدست آورد.

گفتنی است؛ این مسابقات G1 است و به دارندگان مدال طلا، نقره و برنز به ترتیب ۱۰، ۶ و ۳٫۶ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیکی تعلق می‌گیرد.

انتهای پیام

print