photo_2018-02-07_14-39-24مراسم افتتاحیه دومین دوره رقابت های قهرمانی کشور پاراتکواندو با حضور رئیس فدراسیون تکواندو ، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین و  دبیر هیئت تکواندو استان تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت تکواندو استان تهران؛ دومین دوره از رقابت های قهرمانی کشور امروز ۱۸ بهمن ماه به میزبانی هیئت تکواندو استان تهران با حضور ۵۰ تکواندوکار از ۱۷ استان تهران، خوزستان، اردبیل، کرمانشاه، آذربایجان غربی، گیلان، کرمان، آذربایجان شرقی، کردستان، مرکزی، فارس ، بوشهر، اصفهان، قم، مازندران، زنجان و خراسان رضوی در سالن شهید کبکانیان به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در حال برگزاری است.

مراسم افتتاحیه این مسابقات پیش از ظهر امروز با حضور محمد پولادگر ، رئیس فدراسیون تکواندو، حمیدعلی صمیمی رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین، مسعود لشکری دبیر هیئت تکواندو استان تهران و مسئول انجمن پاراتکواندو ، پیام خانلرخانی سرمربی ، مهدی  احمدی مربی تیم ملی پاراتکواندو و جمعی از قهرمانان و پیشکسوتان برگزار شد.

لشکری، دبیر هیئت تکواندو استان تهران در ابتدای مراسم افتتاحیه ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و خیر مقدم به حضار به عنوان مسئول انجمن پاراتکواندو اظهار کرد: اولین دوره رقابت های قهرمانی کشور پاراتکواندو در اصفهان برگزار شد که تنها ۳۰ شرکت کننده داشت ولی امروز ۵۰ ورزشکار در دومین دوره این رقابت ها شرکت کرده اند.

وی افزود: سال گذشته رقابت ها از کلاس بندی محروم بود، ولی امسال پاراتکواندوکاران کلاس بندی شدند، این رقابت ها حکم انتخابی تیم ملی را هم دارد و برترین ها به اردو دعوت می شوند و هدف اصلی ما حضوری موفق در پارالمپیک ۲۰۲۰ است.

photo_2018-02-07_14-40-11

محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو در مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کشور پاراتکواندو اذعان داشت: خدارا شاکر هستیم که اکنون بعد از گذشت ۱۰ سال که از اولین دوره رقابت های جهانی باکو می گذرد، پاراتکواندو بعد از تلاش های بسیار مجوز حضور در رقابت های پاراتکواندو را کسب کرده است.

وی در ادامه افزود: افزایش ۷۰ درصدی تعداد شرکت کنندگان در رقابت های قهرمانی کشور پاراتکواندو، نمونه بارزی از رشد و شکوفایی این رشته در کشور است.

پاراتکواندو در پارالمپیک، جایگزین فوتبال ۷ نفره شده است که این رشته پیش از این جزو یکی از رشته های مدال آور برای ایران به شمار می رفت. انتظارمان این است که پاراتکواندو هم همین روند درخشان را ادامه دهد و بی شک در این مسیر راه دشواری را در پیش داریم.

حمیدعلی صمیمی، رئیس فدراسیون جانبازان و معلولین هم در ادامه اعلام کرد که از هیچ کمکی برای همراهی و موفقیت پاراتکواندو در رقابت های پارالمپیک ۲۰۲۰ دریغ نخواهد کرد.

در بخش پایانی مراسم افتتاحیه از پیام خانلرخانی سرمربی و مهدی احمدی مربی تیم ملی پاراتکواندو به همراه مهدی پوررهنما، محمود جعفرزاده، سعید صادق پور، اصغر نریمانی و اصغر عزیزی قهرمانان مدال آور تیم ملی پاراتکواندو در رقابت های قهرمانی جهان، قهرمانی آسیا و بازی های جهانی از سوی هیئت تکواندو استان تهران فدراسیون و شرکت ابزار الات توسن تقدیر به عمل آمد.

پیام خانلرخانی به همراه کادرفنی تیم ملی در سالن مسابقات حضور دارند و تک تک شرکت‌کنندگان را رصد می‌کنند.

photo_2018-02-07_14-39-34

print