ابراهیم صفری نماینده وزن اول کشورمان با شکست تمامی حریفان خود موفق شد عنوان قهرمانی نخستین دوره مسابقات “جام ریاست فدراسیون جهانی” آسیا را به نام خود ثبت نماید.

به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران ؛ نخستین دوره مسابقات “جام ریاست فدراسیون جهانی” آسیا (G2) در رده سنی جوانان و بزرگسالان  در سالن “یونیورسال” تاشکند برگزار شد که طی آن ابراهیم صفری تکواندو کار شایسته استان تهران توانست نشان طلا این رقابتها را  از ان خود کند.
ابراهیم صفری تکواندوکار وزن ۵۴- کیلوگرم کشورمان پس از یک‌دور استراحت، در نخستین مبارزه «دیور سوبیرو» از ازبکستان را ۲۶ بر یک را شکست داد. در دومین دیدار «آدیلت بازاربایف» نماینده قزاق را ۲۵ بر ۸ از پیش رو برداشت و موفق شد مدال برنز خود را قطعی نماید.
صفری در مرحله نیمه نهایی به مصاف مهدی اسحاقی دیگر نماینده کشورمان در این وزن رفت و با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ به برتری رسید. هوگوپوش کشورمان در فینال نیز «والنتین خگای» ازبک دارنده مدال برنز قهرمانی نوجوانان جهان را ۱۷ بر ۶ شکست داد و توانست مدال طلای این رقابت‌ها را کسب نماید.
هدایت این تیم برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» به عنوان مربی می‌باشد.
گفتنی است؛ مسابقات “جام ریاست فدراسیون جهانی” در منطقه آسیا G2 است و به نفرات اول تا سوم به ترتیب ۲۰،‌ ۱۲ و ۷٫۲۰ امتیاز در راستای افزایش رنکینگ المپیک تعلق می‌گیرد.

 
print