تکواندوکار شایسته استان تهران اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان گفت: مسابقات جهانی شرایطی متفاوت با دیگر مسابقات دارد و نمی‌توان پیش بینی کرد چه نتایجی رقم خواهد خورد اما تمام تلاشم را می‌کنم تا خوشرنگ‌ترین مدال را کسب کنم.

ملیکا میرحسینی تکواندوکار جوان وزن ششمی کشورمان نخستین حضور خود را در مسابقات قهرمانی جهان تجربه می‌کند و پیش از این مدال برنز قهرمانی آسیا و نقره بازی‌ها کشورهای اسلامی را در کارنامه خود ثبت کرده است. ملیکا نماینده ایران در روز سوم این رقابت‌ها است که پس از پشت سر گذاشتن ۴ ماه اردو و تمرینات بی وقفه حالا تنها چند قدم با این رویداد فاصله دارد. او با توجه به تمریناتی که پشت سر گذاشته خوش بین است که بتواند مدالی خوش‌رنگ از جهانی را در وزن ۶۷- کیلوگرم برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

میرحسینی در خصوص تمریناتی که پشت سر گذاشته گفت: پس از حضور در چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی از نظر شرایط جسمانی ضعیف شده‌ایم اما با تدابیر کادرفنی توانستیم به آمادگی مطلوبی برسم. از بخشی قدرتی خارج و وارد مرحله سرعتی شدیم و انشاا… تا روز مسابقات به اوج آمادگی می‌رسیم.

وی در رابطه با شرایط روحی و روانی خود افزود: بخاطر آسیب‌هایی که داشتم کمی از نظر روحی بهم ریخته بودم، خدا را شکر الان مشکلی ندارم اما باید حواسم را جمع کنم تا در تمرینات آسیب نبینم و بتوانم بهترین مبارزاتم را به نمایش بگذارم.

نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم کشورمان با بیان اینکه در مسابقات جهانی باید تمام حریفان را جدی گرفت و از کنار آنها به سادگی عبور نکرد تصریح کرد: در وزن من حریفان خوبی حضور دارند و نسبت به بیشتر آنها شناخت دارم، ترکیه، چین تایپه، انگلیس از مهمترین آنها به حساب می‌آید اما سعی می‌کنم به عناوین حریفان کاری نداشته و گوش به فرمان اوامر کادرفنی باشم. با آنالیزهای صورت گرفته فهمیدم که در رقابت‌ها باید بیشتر از چه تکنیکی استفاده کنم.

دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا در ادامه بیان کرد: تمرینات خوبی داشتیم و تنها باید به خود باوری برسیم که می‌توانیم. تمام تلاشم را می کنم خوشرنگ‌ترین مدال این رقابت‌ها را کسب کنم اما با توجه به شرایط مسابقات راجع به رنگ مدال قولی نمی‌دهم.

میرحسینی در ادامه افزود: تکواندو را از ۴ سال پیش شروع کردم و نزدیک به ۲ سال است که به صورت حرفه‌ای دراین رشته حضور دارم، خیلی زحمت کشیدم تا بتوانم به عنوان نماینده کشورمان در این رقابت‌ها حضور پیدا کنم. از همه کسانی که به من اعتماد کردند تشکر می‌کنم و با بهترین عملکرد جواب زحماتشان را می‌دهم.

وی با اشاره به حضورش در بازی‌های کشورهای اسلامی خاطرنشان ساخت: با توجه به اینکه یک سال از میدان مبارزه دور بودم عملکردم در کشورهای اسلامی راضی کننده نبود، توقع داشتم خیلی بهتر عمل کنم اما متاسفانه نتوانستم عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کنم.

تکواندوکار وزن ششم کشورمان در پایان صحبت‌هایش گفت: امیدوارم بچه‌ها در مبارزات خودشان باشند تا مدال‌های خوشرنگی را کسب کرده و به همگان ثابت کنند که می‌توان به تکواندوی بانوان اعتماد کرد.

پرینت از مطلب