ناهید کیانی دختر شایسته  و توانمند استان تهران گفت: اولین حضورم در رقابت‌های قهرمانی جهان را تجربه می‌کنم، دلم می‌خواهد زمانی که از شیاپ‌چانگ خارج می‌شوم حتی اگر با باخت همراه بود از خودم راضی باشم و احساس پشیمانی نکنم.

ناهید کیانی ملی پوش تکواندوکار کشورمان به عنوان نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ به مصاف رقیبان خود می‌رود. ناهید که در کارنامه خود مدال طلای قهرمانی آسیا نوجوانان و دو برنز قهرمانی آسیا بزرگسالان و قهرمانی جهان نوجوانان را ثبت کرده است حالا برای حضور در بزرگترین رویداد تکواندو آماده می‌شود.

وی در رابطه با میزان آمادگی خودگفت: شرایط اردو خیلی خوب بود و همه چیز آماده است تا بتوانیم بهترین نتیجه را در این رقابت‌ها کسب کنیم. در ابتدا تمرینات قدرتی را در برنامه داشتیم اما هرچقدر به حضورمان نزدیک‌تر می‌شویم تمرکزمان بر تمرینات سرعتی است. در فاصله دو هفته مانده به مسابقات پای چپم آسیب دید و از روند تمرینات عقب ماندم، خدا را شکر توانستم در روزهای باقی مانده با تمرین بیشتر این وقفه را جبران کنم و تمام تلاشم بر این است بتوانم در وزن دوم افتخارآفرینی کنم.

وی در ادامه افزود: پیش از این نیز سابقه حضور در اردوی تیم های ملی را داشتم اما در اردوی جهانی باید با دقت بیشتری عمل کنیم. در وزن من ۴۸ ورزشکار حضور دارد که برای کسب سکو باید ۶ مبارزه را با بهترین‌های دنیا پشت سر بگذارم و امکان کوچکترین خطا یا سهل انگاری برای من وجود ندارد.

کیانی در پاسخ به این سوال که آیا راجع به حریفان خود شناختی دارد یا خیر؟ گفت: همیشه در اوزان المپیکی بهترین‌های دنیا حضور دارند، رقیبانم که در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ بر روی سکو قرار گرفتند را آنالیز کردم. سعی کردم روز مسابقات را برای خودم تصویر سازی کنم تا از نظر ذهنی آمادگی کاملی برای مبارزه با مدال آوران المپیکی که در این وزن حضور دارند را داشته باشم تا بتوانم بهترین خود را به نمایش بگذارم.

نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم کشورمان با اشاره به تلاشش برای حضور در تیم‌ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ گفت: پس از اینکه در مسابقات انتخابی جواز حضور در اردو را کسب کردم برای شرکت در مسابقات کشورهای اسلامی تمرینات آماده سازی را آغاز کردیم. عملکرد تکواندوکاران در بازی‌های کشورهای اسلامی برای کادرفنی از اهمیت بالایی برخوردار بود و تصمیم نهایی در مورد ترکیب تیم با نتیجه این رقابت‌ها مشخص می‌شد خدا را شکر در این رویداد توانستم با قهرمانی حضورم را برای جهانی تثبیت کنم.

وی با بیان اینکه با سختی و تلاش توانسته اعتماد کادر فنی را جلب کرده و بلیط “موجو” را برای حضور در این رویداد مهم را بدست آورد گفت: از روزهای نخست اردو خیلی تلاش کردم و قطعا هر کسی زحمت بکشد نتیجه‌‌اش را می‌بیند و می‌تواند بهترین‌ها را برای خود و کشورش رقم بزند. به امید خدا اگر بتوانم به مدال طلای این رقابت‌ها برسم این رویداد برای من سکوی پرتابی به حساب می‌آید. مطمئن باشید از تمام وجودم مایه می‌گذارم چراکه میدان قهرمانی جهان ۲۰۱۷ تکرار نشدنی است و اگر نتوانم پیروز شوم باید حسرت این فرصت را تا دو سال به جان بخرم. سعی می کنم تا ثانیه‌ی آخر بجنگم و غیرت دختران ایرانی را به رخ جهانیان بکشم.

کیانی اینطور ادامه داد: تیم جوانی هستیم و همگی انگیزه کسب بهترین نتیجه را داریم، شاید همین سن کم و عدم رویایی با تکواندوکاران قدرتمند بتواند ما را کمک کند چراکه باعث می‌شود می‌‌شود بدون ترس با آنها مبارزه کنیم و تمام توانایی خود را به نمایش بگذاریم.

نماینده وزن دوم کشورمان چگونگی حضورش را در رشته تکواندو را اینطور بیان کرد: این رشته را از سن ۸ سالگی و در باشگاهی کوچک در اصفهان آغاز کردم. جالب است بدانید من ابتدا می‌خواستم در کلاس‌های کاراته شرکت کنم اما مادرم به اشتباهی لباس تکواندو خرید و همین اشتباه باعث شد الان در تیم‌ملی باشم! خیلی راضی هستم که این اتفاق افتاد و شاید اگر در کاراته بودم نمی‌توانستم موفق باشم.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: انشاا… بعد از این مسابقات پله پله مسیر رسیدن به المپیک را طی می‌کنم تا بتوانم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو حضور پیدا کنم. از مردم می‌خواهم برای ما دعا کنند با مدال‌های خوش رنگ و دست پر بازگردیم چراکه هر ۱۲۰ امتیاز حضور یک نماینده المپیکی را رقم می‌زند.

 
پرینت از مطلب