در پایان دومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا، تیم‌ملی تکواندو کشورمان در حالی که ۱۹ مدال مسابقات را به خود اختصاص داده است توانست مقتدرانه بر سکوی قهرمانی آسیا بایستد.

به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو ، دومین دوره مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا در بخش کیوروگی  در سالن سرپوشیده ورزشی «میلیتری زون» هوشمینه با حضور ۱۹۰ ورزشکار از ۱۶ کشور(ایران، مالزی، قزاقستان، فلسطین، کره جنوبی، فیلیپین، مغولستان، اردن، تایوان، ازبکستان، اندونزی، هنگ کنگ، هند، عربستان، ویتنام و پاکستان) با قهرمانی تیم ملی‌پوشان کشورمان به پایان رسید.
در بخش تیمی شیردختران کشورمان توانستند برای دومین بار و با کسب ۶ مدال طلا، ۳ نقره، یک برنز و ۹۳ امتیاز مقتدرانه بر روی سکوی قهرمانی آسیا بایستند. تیم قزاقستان با یک مدال طلا، یک نقره، ۵ برنز و ۴۱ امتیاز نایب قهرمان شد و تیم چین تایپه نیز با ۲ مدال طلا، یک نقره و ۴۰ امتیاز سوم شد. تیم‌های کره‌جنوبی و ویتنام نیز در جایگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند.
همچنین در بخش پسران نیز ملی‌پوشان با غیرت کشورمان با ۶ مدال طلا، یک نقره، ۲ برنز و ۸۵ امتیاز توانست دردومین دوره عنوان نخست قهرمانی آسیا را به خود اختصاص دهد، تیم اردن با یک مدال طلا، ۳ نقره، ۲ برنز و ۴۲ امتیاز بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و تیم قزاقستان با ۲ نقره، ۳ برنز و ۳۱ امتیاز بر سکوی سوم ایستاد. تیم‌های کره‌جنوبی و چین تایپه به ترتیب چهارم و پنجم شدند.

 

گفتنی است  دومربی توانمند استان تهران ،حمید باقی نژاد به عنوان مدیرفنی و مرضیه سلیم مربی در کنار تیم بودند  و کیومرث چگینی در جایگاه سرپرست تیم ملی را همراهی کرد.

پرینت از مطلب