ناهید کیانی هوگوپوش شایسته استان تهران با ۳ پیروزی و یک باخت مدال برنز بیست و نهمین دوره بازی های یونیورسیاد ۲۰۱۷ را به نام خود ثبت کرد.
به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران؛بیست و نهمین دوره بازی‌های یونیورسیاد ۲۰۱۷ با حضور ۷۶۳۹ ورزشکار از ۱۴۲ کشور جهان و در ۲۱ رشته ورزشی از روز جمعه – ۲۷ مردادماه به مدت ۱۳ روز در “چین تایپه” تایوان در حال برگزاری است که ناهید کیانی موفق شد در این رقابت ها عنوان سومی را کسب نماید.
نماینده وزن سومی کشورمان در نخستین دیدار به مصاف «پاتیمات آبّاکاروآ» آذربایجانی دارنده مدال برنز المپیک ریو ۲۰۱۶ و نقره قهرمانی اروپا رفت و با نتیجه ۱۰ بر ۸ به برتری رسید. در مرحله دوم «فانناپا هارنسوجین» تکواندوکار با سابقه تایلندی که در المپیک ریو ۲۰۱۶ نیز حضور داشت اما از کسب مدال بازماند را ۱۸ بر ۸ شکست دارد.
ناهید در سومین دیدار خود «ظلیها آگریس» از ترکیه را که در کارنامه او قهرمانی جهان ۲۰۱۷ و ۳ مدال برنز قهرمانی اروپا در سال های ۲۰۱۷، ۲۰۱۶ و ۲۰۱۳ را با نتیجه ۱۸ بر ۱۱ از پیش رو برداشت.
تکواندوکار وزن ۵۳- کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی رو در روی «تیجانا بوگدانویک» از صربستان نایب قهرمان المپیک ریو ۲۰۱۶، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان ۲۰۱۵، قهرمان اروپا ۲۰۱۶ و ۲۰۱۵، نایب قهرمان بازی های اروپایی ۲۰۱۵ رفت و با قبول شکست (۲۲ بر ۱۳) این هوگوپوش مدال برنز این رقابت ها را بدست آورد.
هدایت نماینده کشورمان در این رقابت‌ها برعهده ندا زارع به عنوان سرمربی است.
گفتنی است؛ این رقابت‌های G2 است که به نفر اول ۲۰ امتیاز، نفر دوم ۱۲ امتیاز و نفرات سوم ۷٫۲۰ امتیاز در راستای کسب سهمیه المپیک تعلق می‌گیرد.

print