حسین لطفی تکواندوکار شایسته وزن ۴۵- کیلوگرم استان تهران موفق شد بعد از  ۵ پیروزی متوالی، مقتدرانه به مقام قهرمانی جهان ۲۰۱۸ برسد و اولین مدال طلای ایران در این پیکارها را دشت کند.

به گزارش روابط عمومی هیئت تکواندو استان تهران، دوازدهمین دوره مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۸ با حضور ۹۵۰ هوگوپوش از ۱۱۸ کشور روزگذشته (دوشنبه – ۲۰ فروردین‌ماه) در سالن “ساله کوارت” الحمامات آغاز و به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت.

در روز نخست این رقابت‌ها، حسین لطفی نماینده وزن اول کشورمان از استان تهران ، توانست با غلبه مقتدرانه و در حالیکه تمامی حریفان خود را با اختلاف بیش از ۲۰ امتیاز شکست داده بود، مدال طلای جهانی را بر گردن بیاویزد.

نماینده شایسته تهرانی تیم ملی ایران در دور نخست با قرعه استراحت رو به رو بود و پس از آن در دیدار با «فرهاد عزیزی» از افغانستان ۲۷ بر یک (پایان مبارزه در راند دوم – به دلیل اختلاف ۲۰ امتیاز) پیروز شد. لطفی در ادامه « سرور بالابن» از ترکیه را ۲۷ بر ۷ از پیش رو برداشت؛ سپس توانست در پایان راند دوم و درحالی که بیش از ۲۰ امتیاز با حریف تایلندی خود اختلاف داشت با نتیجه ۳۳ بر ۷ به برتری برسد و راهی نیمه نهایی شود.

حسین در نیمه نهایی قدرت خود را به رخ «جانگ هوئه لی» از کره جنوبی کشید و با نتیجه ۵۰ بر ۷ فینالیست شد. وی در فینال نیز به مصاف «امیربک تورائف» ازبک دارنده مدال برنز قهرمانی جهان نونهالان ۲۰۱۷ و نایب قهرمان آسیا نونهالان ۲۰۱۵ رفت و ۲۳ بر ۲ (پایان مبارزه در راند دوم – به دلیل اختلاف ۲۰ امتیاز) به برتری رسید و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

انتهای پیام/

print