رئیس فدراسیون تکواندو در حاشیه مراسم روز جهانی تکواندو گفت: مراسم روز جهانی تکواندو چند سالی است که در نقاط  مختلف ایران برگزار می شود اما باید اذعان کنم مراسم امسال هیئت تهران باشکوه تر از هر سال بود و ما نمونه آن را نداشتیم.

به گزارش روابط عمومی هیئت تکواندو تهران، محمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو در مراسم روز جهانی تکواندو که شب گذشته به میزبانی هیئت تهران در دریاچه خلیج فارس برگزار شده بود، گفت: از علی خلیلی رئیس هیئت تکواندو تهران و بانیان این مراسم تشکر می کنم که جشنی با این عظمت را برگزار کردند، پیش از این بارها جشن روز جهانی تکواندو در نقاط مختلف ایران برگزار شده بود اما هیچ کدام مانند این مراسم هیئت تهران نبود و تهران باشکوه ترین جشن را در طول این سال ها برگزار کرد.

وی در ادامه افزود: مراسم هم در مکان مناسب و چشم انداز زیبایی برگزار شد و هم اینکه برنامه ها متنوع و جذاب بودند، هیئت تهران با دقتی که داشت بهترین انتخاب ها را برای مراسم انجام داده است.

پولادگر در ادامه صحبت هایش گزارشی از عملکرد تکواندوی ایران ارائه و اعلام کرد: تکواندوی ایران جزو ۳ قدرت برتر است ما در همه رده ها و در رقابت های جهانی و بین المللی مدال های ارزشمندی را برای کشور کسب کرده ایم، که این نشان از رشد و بالندگی ورزش تکواندو دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما از سال ۱۹۹۹ و مسابقات جهانی کانادا تاکنون هر سال به صورت پیاپی روی سکو بوده ایم، در ایران یکی از رشته های موفقی هستیم که هم قهرمانی در قاره و هم قهرمانی در جهان را در کارنامه افتخارات خود داریم.

رئیس فدراسیون تکواندو به برخی از رکورد شکنی های تکواندو اشاره کرد و گفت: یکی از رکوردهای ما این است که پرافتخار ترین ورزشکار المپیکی کشور (هادی ساعی) از رشته تکواندو است که توانسته ۲ نشان طلا و یک برنز را در تاریخ المپیک برای کشورمان به ارمغان بیاورد.
همچنین اولین مدال المپیک ایران در بخش بانوان در این رشته به دست آمده و جوانترین ورزشکار المپیکی مدال آور ایران نیز از تکواندو است که  ۱۹ سال سن داشت.
پولادگر با بیان اینکه در این رشته ورزشی هیچ محدودیت جنسیتی نداریم تاکید کرد: ورزشکاران زن کشورمان با حجاب اسلامی با کوشش و پشتکار فراوان در چند سال اخیر روی سکوهای بزرگی در مجامع بین المللی رفته اند.

وی اعلام کرد: شعار تکواندو، هر خانواده ایران، یک تکواندوکار است و امیدواریم با گسترش این رشته ورزشی بین خانواده ها، استعدادهای زیادی شکوفا شوند.
رئیس فدراسیون تکواندو در بخش دیگری از صحبت هایش از شناسایی ۵۵۰ ورزشکار شهید دفاع مقدس و مدافع حرم در ورزش تکواندو خبرداد و گفت: این ورزشکاران شهید توانسته اند  الگوی بارزی برای سایر ورزشکاران به حساب آیند.
انتهای پیام/

print