سرمربی تیم ملی تکواندو اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان گفت: کسب شش سهمیه المپیک اتفاق مهمی بود که برای تکواندو ایران رخ داد و امیدوارم بتوانیم در آرژانتین مدالهای خوبی کسب کنیم.

به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران و به نقل از فدراسیون تکواندو؛ محمدرضا زوار ضمن بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر افزود: برگزاری مسابقات انتخابی کسب سهمیه المپیک و رقابتهای قهرمانی جهان باعث شده بود که همه کشورها با بهترین نفرات خود برای موفقیت در هر دو رویداد به تونس سفر کنند و انصافا هم رقابت‌های سطح بالایی را شاهد بودیم.

وی در مورد عملکرد اعضای تیم کشورمان گفت: ما در این مسابقات فرصت کسب سه سهمیه در بخش پسران و سه سهمیه در بخش دختران داشتیم که در هر شش وزن اعضای تیم کشورمان عملکرد خوبی داشته و به خواسته ما که همان سهمیه المپیک بود دست پیدا کردند. البته در این بین باید اشاره کنیم که کادر فنی هم با دقت نظر خاصی نسبت به انتخاب اوزان اقدام کرد که رسیدن به همه سهمیه ها نشان از گزینش صحیح هوگوپوشان دارد.

زوار ادامه داد: سهمیه را به نام کشورها صادر می‌کنند و همین موضوع باعث شده تا اعضای تیم حاشیه امنیت نداشته باشند. ما بعد از بازگشت به تهران نفراتی که عملکرد خوبی داشته اند را به اردو دعوت کرده و در نهایت نفر اعزامی به المپیک را انتخاب خواهیم کرد.

سرمربی تیم اعزامی به المپیک ادامه داد: البته نفراتی که کسب سهمیه کردند، یک امتیاز ویژه برای همین موفقیت دارند و اگر تکواندوکاری باشد که این نفرات را در دو مبارزه شکست دهد، می تواند جواز اعزام به آرژانتین را کسب کند.

وی در پایان به مسابقات قهرمانی جهان نیز اشاره کرد و گفت: این رقابتها واقعا در سطح فنی بالایی برگزار شد و تیم کشورمان در بخش پسران از چهار فرصت در دو روز نخست، موفق به کسب سه مدال طلا شد و به امید و در صورت ادامه همین روند روز جمعه در آستانه عید مبعث، با رسیدن به سکوی قهرمانی عیدی خوبی به هموطنان عزیز خواهیم داد.

print