۞ کلام روز:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • ۰۵ آبان ۱۳۹۹

تکواندو در راستای مبارزه با کرونا

هفته تربیت بدنی و هفته سلامت بانوان ایران (سبا) را در شرایطی پشت سرگذاشتیم که آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از بیماری نوظهور کرونا ویروس درکشور عزیزمان ایران و در سراسر جهان روبه فزونی بوده است.

یکی از شاخص های بیماری های همه گیر دو برابر شدن می‌باشد و در حقیقت، این زمانی است که آمار مبتلایان دو برابر می شود. به نظر می رسد که در فصل پاییز و زمستان، با توجه به رفتارهای پرهیز از سرما و جمع شدن در فضاهای بسته این زمان کوتاه تر شود.

آنچه که لازم است در نظر داشته باشیم این است که ورزش تعطیل نیست و چه بسا با انجام فعالیت‌های ورزشی، سطح آمادگی جسمانی و ایمنی بدن افزایش یافته، استرس‌ها بهتر کنترل می شوند و احتمال بیماری وخیم ناشی از کروناویروس کم می شود.

تکواندو، یکی از ورزش هایی است که تمرینات و بسیاری از حرکات آن بالاخص در بخش پومسه و هانمادانگ قابلیت اجرای انفرادی دارد. طرفداران زیادی دارد و سنین مختلفی را به خود علاقمند کرده است. علاوه بر تمرینات بدنی، بر افزایش تمرکز و کنترل استرس ها تمرکز می‌کند و بنابراین، می تواند یک ورزش ایده آل برای حفظ سلامت و ایمنی بدن محسوب شود.

نکته مهم این است که ورزشکاران، به عنوان الگوهای سایر جوانان و خانواده ها، علاوه بر مسئولیت حفظ و حراست از سلامت خود، خانواده، و جامعه، مسئولیت فرهنگ سازی را باید به نحو احسن اجرا کنند و با حفظ روحیه ورزشی و شاداب و امید به آینده به اجرای پروتکل های بهداشتی توصیه شده همت گمارند.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram