۞ کلام روز:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار مهم » تازه های خبر » خبر های ویژه
  • 04 سپتامبر 2021
شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک – توکیو؛

دختر شایسته پاراتکواندو ایران نتیجه را به قهرمان جهان واگذار کرد

رایحه شهاب هوگوپوش شایسته استان تهران در وزن ۵۸+ کیلوگرم در دیدار رده بندی بازی‌های پارالمپیک توکیو نتیجه را به قهرمان جهان واگذار کرد و در نهایت شایستگی از کسب مدال بازماند.
به گزارش روابط عمومی هیات تکواندو استان تهران و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، مسابقات پاراتکواندو در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک توکیو از روز پنجشنبه – ۱۱ شهریورماه با حضور ۷۳ پاراتکواندوکار از ۳۷ کشور در سه وزن مردان (۶۱-، ۷۵- و ۷۵+ کیلوگرم) و زنان (۴۹-، ۵۸- و ۵۸+ کیلوگرم) در سالن “ماکوهاری مسه” آغاز و امروز به پایان می‌رسد.

امروز (شنبه – ۱۳ شهریورماه) و در روز سوم و پایانی این رقابت‌ها، مبارزات اوزان ۷۵+ کیلوگرم مردان و ۵۸+ کیلوگرم زنان در حال برگزاری است که اصغر عزیزی و رایحه شهاب به عنوان نمایندگان ایران بودند؛ رایحه شهاب در دیدار رده بندی نتیجه را به حریف بریتانیا واگذار کرد و از کسب مدال بازماند.

بانوی پاراتکواندوکار کشورمان که به تازگی فعالیت جدی خود را در این رشته آغاز کرده و از طریق رقابت های انتخابی قاره‌ای جواز حضور در این رویداد بزرگ را بدست آورده است در اولین گام برابر نماینده پرافتخار ازبکستان که نقره و برنز قهرمانی جهان، برنز بازی‌های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی آسیا و نقره قهرمانی اروپا در کارنامه‌اش به چشم می خورد، نتیجه را ۳۰ بر ۹ واگذار کرد و به جدول شانس مجدد راه پیدا کرد.

رایحه در دومین مبارزه و جدول شانس مجدد موفق شد “دانیل مارتینز” از مکزیک دارنده دو طلا پارااُپن بازی‌های آمریکایی و طلا قهرمانی آمریکا را ۱۷ بر ۱۰ شکست دهد. حریف مراکشی که عنوان نایب قهرمانی جهان، نایب قهرمانی بازی‌های جهانی آیواز و قهرمانی آفریقا را در کارنامه داشت سومین رقیب نماینده کشورمان بود که از رقابت‌ها کناره‌گیری کرد و برهمین اساس وی به دیدار رده بندی راه پیدا کرد.

پاراتکواندوکار وزن ۵۸+ کیلوگرم کشورمان در دیدار رده بندی با “ایمی تروسدیل” از بریتانیا دارنده یک طلا، چهار نقره و یک نقره قهرمانی جهان، طلا بازی‌های جهانی آیواز، دو طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی اروپا، دو طلا و یک نقره قهرمانی آسیا و طلا و نقره قهرمانی آفریقا مبارزه کرد که نتیجه را ۴۱ بر ۳۱ واگذار و از کسب مدال بازماند.

عاطفه کشاورز سرمربیگری بانوی پارالمپیکی پاراتکواندو کشورمان را برعهده دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram