۞ کلام روز:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۷

خمیس آبادی: به دنبال خلق اثری ماندگار درلیگ تکواندو هستیم

مسئول سازمان لیگ استان تهران گفت: با تلفیق پومسه و کیوروگی به دنبال خلق اثری ماندگار درلیگ تکواندو هستیم و این اتفاق برای نخستین بار توسط سازمان لیگ تهران به انجام خواهد رسید.
احمد خمیس آبادی رئیس سازمان لیگ هیئت تکواندو استان تهران در گفتگو با روابط عمومی هیات استان گفت: رقابتهای لیگ های استان در سه رده سنی خردسال، نونهال و نوجوان در دو سطح دسته یک و برتر از تیر ماه آغاز و در دی ماه به پایان رسید و سومین دوره لیگ انفرادی نیز در رده بزرگسالان از دی ماه آغاز و در اسفند ماه به اتمام رسید. استقبال از لیگ بسیار عالی بود و این رقابت ها از لحاظ کمی و کیفی در سطح بالایی برگزار شد. در رده نوجوانان شاهد حضور قهرمانان آسیا و جهان در لیگ استان بودیم که این امر باعث شد تا کسب سکوی قهرمانی به مراتب دشوارتر از سالهای گذشته شود.
وی افزود: لیگ ها در دو سطح برتر و دسته یک برگزار شد که تیم های حاضر در لیگ برتر در سال گذشته به همراه دو تیم اول لیگ دسته یک در سال ۹۶، تیم های حاضر در لیگ برتر را تشکیل دادندکه نحوه گزینش تیم های لیگ برتر در سال آینده نیز همین گونه خواهد بود.
مسئول سازمان لیگ پایتخت گفت: این امر باعث جذب اسپانسر و حضور شرکت های خصوصی در لیگ استان و همچنین جذب سرمایه های انسانی در رشته المپیکی تکواندو می گردد بطوری که امروز ما شاهد برگزاری لیگ استان با کیفتی در حد لیگ کشور هستیم.
خمیس آبادی در خصوص برگزاری رقابت های لیگ در سال آینده بیان داشت : در نظر داریم در سال آینده لیگ های دسته یک را در چهار منطقه تقسیم بندی کنیم و از شکل متمرکز خارج کرده و برگزاری آن را به حوزه ها و شهرستان ها بسپاریم. طبق برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است از هر منطقه دو تیم به مرحله نهایی صعود کند و این هشت تیم به دو گروه چهار تیمی تقسیم شده و در نهایت از هر گروه دو تیم به نیمه نهایی صعود می کند تا تکلیف قهرمان مشخص گردد. رقابت های مرحله پلی آف دسته یک و رقابت های لیگ برتر همچون سنوات گذشته در خانه تکواندو پایتخت برگزار خواهد شد. در پایان جوایز ی هم به تیم هایی که روی سکو قرار می گیرندداده خواهد شد.
وی در ادامه اظهار داشت: در لیگ سال آینده شاهد یک تغییر عمده در نحوه برگزاری رقابت ها خواهیم بود که این تغییر ادقام نتایج انفرادی دو بخش کیوروگی و پومسه در تعیین نتیجه تیمی دیدارها است. در این طرح که قرار است فقط در لیگ های برتر در دستور کار قرار بگیرد هر تیم چهار پومسه رو به همراه اوزان قانونی در هر رده سنی در اختیار خواهد داشت و نتیجه تیمی با جمع بندی نتایج پومسه و کیوروگی مشخص خواهد شد.
مسئول سازمان لیگ استان تهران در ادامه گفت: با توجه به تجاربی که از قبل در امر برگزاری لیگ داشتیم و پس از برگزاری جلساتی مدون با مسئولان هیئت به جهت رشد و شکوفایی پومسه تهران این تصمیم اتخاذ گردید. با تلفیق پومسه و کیوروگی به دنبال خلق اثری ماندگار درلیگ تکواندو هستیم و این اتفاق برای نخستین بار توسط سازمان لیگ تهران به انجام خواهد رسید. بی شک نتیجه این مهم ارتقا سطح کمی و کیفی پومسه در استان خواهد بود.
وی در پایان با بیان اینکه در رده سنی جوانان و بزرگسالان نتوانستیم رقابتهای لیگ به صورت تیمی برگزار نماییم ،اظهار داشت : برای نخستین بار در سطح کشور اقدام به برگزاری لیگ انفرادی در رده بزرگسالان کردیم که امروز شاهد به اتمام رسیدن سومین دوره این رقابت ها بودیم. لیگ انفرادی ابتکار سازمان لیگ استان تهران بود و باعث شد تا بازیکنانی که در لیگ کشور جایگاهی نداشتند و انگیزه ای برای تمرین پیدا نمی کردند خود را به اثبات برسانند. لیگ انفرادی با استقبال بسیار خوبی روبرو شد و جانی دوباره به این رده سنی در تهران که نیمه تعطیل بود و رو به نابودی می رفت، بخشید.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*

Visit Us On FacebookVisit Us On YoutubeVisit Us On Instagram